Stas med sommerskole

Første pulje har gjennomført årets sommerskole i Trysil. 31 sjetteklassinger har nikost seg.

To gutter i putekrig i trampolinepark - Klikk for stort bildeDet er ikke bare hopping på trampoline i en trampolinepark. Ungene får testet andre ferdigheter også - som balanse i en putekrig. Trysil sommerskole

Mandag 5. august møtte de opp på ungdomsskolen der de fikk t-skjorte og armbånd før aktivitetene startet.

- Først hadde vi noen aktiviteter for å bli kjent. Blant annet kastet vi kubb. Så gikk turen til klatreparken her. Tirsdag var vi hele dagen i Rush trampolinepark på Hamar før vi avsluttet med en dag på Experium i Sälen på onsdag, forteller ungdommene som er ansvarlige for sommerskolen.

7. og 5. klasse

I dag torsdag 8. august, i morgen og på mandag er det 7. klassingene som får de samme opplevelsene. Sommerskolen 2024 avsluttes med fire dager for 5. klassingene. De får en dag ekstra siden det er livets første sommerskole for dem. I alt 93 unger har fått plass på sommerskolen i år.

Bildeglimt fra sommerskolen for 6. klasse